Harmony Osobowice

Kredyt 2% na pierwsze mieszkanie dla młodych. Dlaczego warto?

Osoby, które planują założenie rodziny lub już ją posiadają, chciałyby zapewnić jej godne warunki do życia we własnych czterech kątach. Mieszkanie dla Młodych 2023 to program, którego założeniem jest ułatwienie im tego. Czy warto zaciągnąć kredyt na pierwsze mieszkanie na proponowanych obecnie przez rząd warunkach? Dla wielu osób może być to jedyna szansa na to, aby zamieszkać „na swoim”. Czy kredyt hipoteczny 2 procent z 2023 roku to dobre rozwiązanie? Sprawdź, czy to dla Ciebie odpowiedni sposób na sfinansowanie zakupu swojego pierwszego M!

Od kiedy można starać się o Bezpieczny Kredyt 2%?

1 lipca 2023 weszła w życie ustawa, na mocy której już od 3 lipca br. osoby spełniające warunki programu będą mogły zaciągnąć pożyczkę na zakup pierwszej nieruchomości. Środki finansujące Mieszkanie dla Młodych 2023 zapewnia Rządowy Fundusz Mieszkaniowy Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt hipoteczny 2 procent na bezpiecznych warunkach to sposób na to, aby ułatwić młodym ludziom nabycie ich własnego M – dzięki przejrzystym warunkom, niskiemu wkładowi własnemu, dofinansowaniu do rat przez 10 lat spłacania, a także minimum formalności, jakich należy dopełnić przy ubieganiu się o kredyt dla młodych na pierwsze mieszkanie.

Jakie warunki musi spełniać osoba starająca się o kredyt hipoteczny 2%?

Ten nowy program z 2023 roku to tak naprawdę wypadkowa wniosków, jakie wyciągnięto z poprzednich tego rodzaju przedsięwzięć realizowanych w ostatnich latach. Osoba, która chce zaciągnąć kredyt hipoteczny 2 procent na pierwsze mieszkanie dla młodych, nie może mieć ukończonych 45 lat, ani posiadać w przeszłości prawa do jakiegokolwiek domu. Dużo luźniejsze są obostrzenia dotyczące liczby dzieci, czy też stanu cywilnego kredytobiorcy. Co ważne, w programie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, bez względu na ich dochód, co sprawia, że wizja własnego mieszkania na atrakcyjnych warunkach staje się jeszcze bliższa.

Dla kogo może to być dobra opcja?

Ta propozycja rządu skierowana jest do młodych osób, które nie mają prawa własności do żadnej nieruchomości, ale też nie mają realnych perspektyw na to, aby ją nabyć lub otrzymać w najbliższej przyszłości. Umożliwia dopasowanie ich obecnych potrzeb mieszkaniowych do możliwości, czyli zdolności kredytowej. Jeśli spełniasz warunki programu, możesz pomyśleć o tym, by do niego dołączyć!

Czy Bezpieczny Kredyt 2% się opłaca?

Rząd dofinansowuje raty i upraszcza formalności, przez co kredyt hipoteczny dla młodych można zaciągnąć nawet w wysokości 500-600 tysięcy złotych, w zależności od tego, czy jest się singlem, czy małżeństwem, i czy ma się dzieci. Można zatem, posiadając odpowiednio duży wkład własny, pozwolić sobie na droższe lokum, zaciągając pożyczkę jedynie do tej kwoty. To zdecydowanie opłacalne rozwiązanie, pozwalające przez pierwszych 10 lat płacić niewielkie, nawet połowę niższe raty, dzięki temu, że rząd finansuje ich część. To bardzo opłacalna opcja, zwłaszcza dla osób o sporych dochodach, które planują gromadzić oszczędności, i po określonym czasie zacząć nadpłacać pożyczkę, dzięki czemu jej finalny koszt będzie naprawdę niewielki. Zachęcamy w szczególności do analizy informacji na temat programu Mieszkanie dla Młodych 2023 pozwalającego zaciągnąć kredyt hipoteczny 2% na pierwsze lokum zamieszczonych na stronach rządowych, które wyjaśniają wszelkie wątpliwości oraz podają nazwy banków, w których można złożyć stosowny wniosek już od 3 lipca 2023 roku.

Czy warto skusić się na kredyt hipoteczny 2 procent z dofinansowaniem rządowym?

W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować tendencję wzrostową cen wynajmu na rynku nieruchomości. Choć poszybowały w górę również raty kredytów hipotecznych, to wciąż wydają się one lepszą opcją, niż najem okazjonalny, który nie daje najemcy prawa do własności. Program Mieszkanie dla Młodych 2023 z opcją pożyczki hipotecznej 2% to ciekawa propozycja rządu, nad którą warto się pochylić. Umożliwia on kupno pierwszej nieruchomości na przewidywalnych, bezpiecznych warunkach. Zastanów się, czy to dobra opcja dla Ciebie!

Umów się na prezentację

Biuro sprzedaży
MT Project Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Legnicka 51-53, 54-203 Wrocław

Tel: 575 650 232
Tel: 71 336 59 47
E-mail: info@mtproject.pl