Harmony Osobowice

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego mieszkania?

Inwestycja tego rodzaju należy do najważniejszych w życiu. Nie musi być jednak obarczona ryzykiem błędu. Kiedy kupujesz pierwsze mieszkanie, prawdopodobnie będzie ono służyć zaspokojeniu Twoich własnych potrzeb bytowych, musi być więc idealne. O co pytać przy kupnie mieszkania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby przed zamieszkaniem w nim zyskać pewność, że była to dobra decyzja? Jak zweryfikować jej słuszność? Gdy dowiesz się, o co pytać, na co zwrócić uwagę i jak sprawdzić mieszkanie, będzie Ci łatwiej rozpocząć poszukiwania idealnego gniazdka dla siebie – przekonaj się o tym!

O co pytać przy kupnie mieszkania?

Ważne jest, aby sprawdzić, czy jest to wypłacalna firma, która doprowadzi inwestycję do finału. O co pytać podczas spotkania z jej przedstawicielem? Na przykład o to, jak finansowana jest budowa, albo czy inwestycja została obciążona hipoteką. Na co zwracają uwagę osoby, które profesjonalnie obracają nieruchomościami? Przede wszystkim na kwestie formalne i finansowe, aby nie zainwestować w coś, co może przynieść straty czasu i pieniędzy. Warto zainteresować się przy zakupie mieszkania nie tylko nim samym, ale również planami na zagospodarowanie części wspólnych – skwerów, parkingów, lokali użytkowych, by ocenić, czy w przyszłości widzimy tam dla siebie miejsce.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Oprócz kwestii formalnych, przy kupnie mieszkania trzeba też zwrócić uwagę na jakość materiałów użytych do budowy lokalu oraz klatek schodowych i korytarzy. Należy dowiedzieć się i zweryfikować w umowie, co wchodzi w zapisany tam standard wykończenia przez dewelopera, a co trzeba będzie zrobić samodzielnie i na własny koszt. Przy zakupie lokalu warto zwrócić uwagę również na koszty administracyjne – pytać, co obejmują i ile dokładnie będą wynosić. Dzięki temu unikniesz niespodzianek związanych z przyszłymi wydatkami.

Jak przygotować się na spotkanie z deweloperem?

Wybierasz się na spotkanie w sprawie nowego domu, a nie wiesz, o co pytać dewelopera? Co sprawdzić przed kupnem mieszkania? Wizja tego, jak urządzasz te wspaniale doświetlone pokoje, nie powinna Ci przesłaniać kwestii praktycznych, dlatego na jakiś czas odrzuć marzenia i skup się na detalach. Uzyskaj jak najwięcej informacji, o ile to możliwe – na piśmie – dotyczących deklaracji dewelopera, aby móc oszacować swoje przyszłe koszty. Musisz sprawdzić nie tylko takie podstawy jak wpis do księgi wieczystej czy obciążenie hipoteką, ale również drobiazgi – sposób oświetlenia klatki schodowej, firmę, która będzie dostarczała energię, gaz czy internet, koszty wywozu odpadów i sposób segregacji śmieci, i tym podobne. Przed zakupem domu trzeba to sprawdzić, a aby nie zapomnieć, o co pytać, najlepiej spisać wszystkie pytania na kartce i cierpliwie notować odpowiedzi.

Jak sprawdzić mieszkanie przed kupnem?

Jak przeprowadzić prawidłowy odbiór? Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić mieszkanie przed kupnem, zamów usługę inspekcji
budowlanej w wyspecjalizowanej firmie. Jej koszt to kilkaset, do około półtora tysiąca złotych, ale to dobra inwestycja. Ekspert podpowie ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania, i będzie wiedział, o co pytać dewelopera, by uzyskać prawdziwe odpowiedzi. To stosunkowo niski koszt w porównaniu do ceny całej nieruchomości, który pomoże wystrzec się problemów z użytkowaniem mieszkania w przyszłości. Inspektor sprawdzi, czy prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, a mieszkanie zostało wykończone w odpowiednim standardzie.

Dlaczego
sprawdzenie mieszkania przed kupnem jest tak ważne?

Pamiętaj, że zakup mieszkania to prawdopodobnie jedyna lub jedna z niewielu tak kosztownych inwestycji w Twoim życiu. Przed jej dokonaniem, trzeba dokładnie sprawdzić wszelkie wady i zalety, aby móc się do nich ustosunkować i zwrócić uwagę na drobiazgi. Są kwestie, o które należy pytać, ważne dla każdego. Sprawdzenie lokalu przed jego kupnem to konieczność! Zainwestuj w usługi inspektora budowlanego, który potwierdzi, że lokum jest w takim stanie, jaki zadeklarował deweloper. Wtedy możesz ze spokojem podpisać umowę u notariusza! 

Umów się na prezentację

Biuro sprzedaży
MT Project Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Legnicka 51-53, 54-203 Wrocław

Tel: 575 650 232
Tel: 71 336 59 47
E-mail: info@mtproject.pl